Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Sob: 08:00 - 14:00

42 254 96 00

Pon - Pt: 08:00 - 18:00

ul. inż. pilota Wigury 19

Łódź

Terapia Tecar

TECAR (Transfer Elektryczny Pojemnościowy i Rezystywny) to zabieg wykorzystujący falę radiową wysokiej częstotliwości.

Fala radiowa użyta w terapii TECAR działa na zasadzie przepływu prądu poprzez wywołanie efektu oporu. Ma to wpływ na tkanki, które zostają głęboko ogrzane, a co za tym idzie następuje stymulacja w ich wnętrzu. Zwiększa to ich regenerację i naturalną kondycję. Co więcej, ma to również pozytywny wpływa na unaczynienie tkanek, powodując rozszerzenie naczyń, co z kolei zatrzymuje postęp schorzenia i przyspiesza proces regeneracji.

Metodę tę wykorzystuje się w terapii chorób kości, urazów wiązadeł i mięśni. Jest skuteczna w leczeniu przykurczów, naciągnięć, obrzęków, bólów mięśni, uszkodzeń wiązadeł, zapaleń ścięgien, kaletki maziowej oraz skóry.

Terapia Tecar
Wskazania:

Urazy sportowe (skręcenia, naderwania mięśni, stłuczenia)

Zespół łokcia tenisty, golfisty

Dysfunkcje ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Obrzęki pourazowe, pooperacyjne

Zespoły bólowe kręgosłupa

Stany zapalne

Super Indukcyjna Stymulacja

BTL–6000 SIS (Super Inductive System - Super Indukcyjna Stymulacja) to innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które pozytywnie oddziałuje na ludzką tkankę. SIS działa przeciwbólowo i regeneracyjnie. Wywołuje miostymulację, miorelaksację, mobilizację stawów, wpływa na poprawę oddychania oraz przyspiesza gojenie złamań.

Głębokie przenikanie bodźca wpływa na tkankę nerwowo-mięśniową, dzięki czemu pozwala leczyć schorzenia ostre i przewlekłe układu mięśniowego i nerwowego. Pole elektromagnetyczne wywołuje reakcję tkanki mięśniowej prowadząc do pożądanego skurczu mięśni otaczających staw mobilizując go i odblokowując.

Super Indukcyjna Stymulacja
Najczęstsze wskazania do zabiegu SIS:

Zespół bolesnego barku

Zespół cieśni nadgarstka

Regeneracja nerwów i mięśni

Mobilizacja stawów, wzmocnienie siły mięśniowej

Zmniejszenie spastyczności m.in. po udarze

Profilaktyka zaników mięśniowych

Stymulacja mięśni

Bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, dyskopatie, przepuklina krążka międzykręgowego

Złamania i zwichnięcia stawów

Kolano skoczka

Łokieć tenisisty, łokieć golfisty

Choroby zwyrodnieniowe

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Salus-Talent

Salus Talent to nowoczesne urządzenie służące do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. Zabieg z użyciem tego sprzętu polega na zastosowaniu silnego i zmiennego pola magnetycznego do okolicy zabiegowej. Skutkuje to odpowiednim pobudzeniem mięśni, nerwów i naczyń krwionośnych. Stymulacja elektromagnetyczna przenika do wnętrza ciała na głębokość nawet do 10 cm. Zabieg stosuje się przede wszystkim w celu modulowania dolegliwości bólowych i przyspieszenia procesów gojenia.

Salus-Talent
Wskazania:

Zaburzenia układu nerwowego (w tym uszkodzenia nerwów obwodowych)

Zaburzenia układu szkieletowo-mięśniowego (m.in. ból odcinka szyjnego kręgosłupa, zwyrodnienie oraz reumatoidalne zapalenie stawów, bark zamrożony i inne)

Zaburzenia układu moczowo-płciowego (ból prostaty)

Schorzenia i dolegliwości kręgosłupa, w tym rwa kulszowa, przewlekły i ostry ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego, zmiany zwyrodnieniowe kręgów (spondyloza)

Zanik i osłabienie mięśni

Rehabilitacja sportowa

Terapia Milta

Terapia Milta

Terapia fotostymulacji MILTA to zabieg wykorzystujący światło spójne (LLLT – niskoenergetyczna terapia laserowa) i niespójne (IR, LED, RGB), które przechodzą przez tunel magnetyczny. Zapewnia to oddziaływanie w tkankach miękkich, nawet do 13cm głębokości. Fotony stymulują regenerację tkanek, zapewniając odpowiednią odnowę na poziomie komórkowym. Zabieg jest bezbolesny i powoduje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, detoksykacyjne i immunostymulujące.

Zabieg wykonuje się 2-3 razy w tygodniu, a czas trwania pojedynczej sesji to ok. 30 minut. W terapii stosowane są protokoły dostosowane do danego problemu pacjenta. Do przeprowadzenia terapii wykorzystuje się panel świetlny i dwa pojedyncze emitery.

Rodzaje emiterów:

Panel emisji polichromicznej – stosowany do dużych okolic zabiegowych, emituje wszystkie rodzaje światła

Polichromiczny emiter fotonów – posiada te same funkcje co panel, wysyłając bardziej skupione fotony na mniejszą okolicę zabiegową

Laser stymulacyjny – oddziałuje na punkty aktywne biologicznie, punkty akupunkturowe i spustowe

Działanie biologiczne:

Zwiększenie syntezy fibroblastów i kolagenogenezy

Stymulacja pracy przysadki mózgowej, wątroby i nadnerczy

Neowaskularyzacja tkanek

Zwiększenie trofiki skóry i tkanki podskórnej

Wzrost ilości komórek macierzystych

Zwiększenie nasycenia tlenem erytrocytów

Wzrost przeciwciał

Zastosowanie:

Leczenie dolegliwości bólowych różnego pochodzenia

Regulacja stanów zapalnych

Przyspieszenie gojenia tkanek

Rozluźnienie tkanek

Problemy kognitywne – przewlekły stres, zaburzenia koncentracji, przewlekłe zmęczenie, poprawa samopoczucia

Ginekologia, m.in. endometrioza, dysuria, rany krocza, stany pooperacyjne, vulvodynia

Chirurgia – rany i owrzodzenia, hemoroidy

Neurologia – zwyrodnieniowe choroby mózgu

Dermatologia – trądzik, eliminacja obrzęku

Medycyna estetyczna – działanie przeciwzmarszczkowe, odmłodzenie skóry

Terapia mikrokrążenia BEMER

BEMER (Bio- Elektro- Magnetische- Energie- Regulation, czyli bioelektromagnetyczna regulacja energii). BEMER do terapii całego ciała wykorzystuje matę cewkową, a do terapii miejscowych aplikatory punktowe (w tym jeden z fotobiologicznie czynnym światłem do wspierania terapii chorób skórnych i tkanki łącznej).

BEMER generuje pole magnetyczne, które na poziomie komórkowym usprawnia przepływ krwi w obrębie najmniejszych naczyń krwionośnych, gdzie zachodzą pierwsze reakcje immunologiczne organizmu oraz inicjowane są procesy regeneracyjne.

Terapia urządzeniem BEMER jest wskazana dla osób z problemami krążenia, przewlekle chorych (poprawa mikrokrążenia ma pozytywny wpływ na wszystkie układy), zestresowanych oraz potrzebujących ogólnej poprawy zdrowia, kondycji i odporności.

Terapia mikrokrążenia BEMER
Terapię BEMER wykorzystujemy w następujących chorobach:

Choroba Parkinsona

Choroba Alzheimera

Stwardnienie rozsiane

Zakrzepica żył, niewydolność żył, miażdżyca

Astma

Osteoporoza

Bóle mięśniowe

Obrzęki

Kłopoty ze snem

Nerwice i depresja

Laser Wysokoenergetyczny HIL

Laser HIL (High Intensity Laser) jest nowoczesnym, nieinwazyjnym zabiegiem o szybkim działaniu biostymulacyjnym, przeciwbólowym, przeciwzapalnym. Wykorzystuje w dużych dawkach światło podczerwone i stymuluje tkankę do szybkiej regeneracji. Przyspiesza metabolizm i procesy gojenia.

Laser Wysokoenergetyczny HIL
Wskazania do terapii laserem wysokoenergetycznym HIL:

Urazowe uszkodzenia więzadeł, ścięgien, mięśni, torebek stawowych, nerwów, łąkotek

Następstwa złamań (po unieruchomieniu)

Stany pooperacyjne

Zapalne stany ostre, podostre i przewlekłe (stawów, ścięgien, kaletek)

Bóle kręgosłupa (dyskopatia)

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Ostroga piętowa

Blizny

Rany skórne

Krwiaki

Choroby skórne

Porażenia nerwowe

Fala uderzeniowa

Terapia falami uderzeniowymi to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu układu mięśniowo-szkieletowego. Zastosowanie zabiegu przyczynia się do powstania mikroskopijnych, śródtkankowych uszkodzeń, co pobudza metabolizm tkanki. W ten sposób powstają nowe naczynia krwionośne, przyspieszają procesy regeneracji. Fala uderzeniowa swoje zastosowanie znajduje w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej.

Fala uderzeniowa
Zastosowanie:

Zapalenie nadkłykcia kości ramiennej – łokieć tenisisty i golfisty

Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Ostroga piętowa

Kolano skoczka

Dolegliwości okolicy krętarza kości udowej

Tendinopatie stożka rotatorów

Naciągnięcie mięśni

Stany pourazowe

Compex

Compex

Elektrostymulator Compex SP jest bezprzewodowym stymulatorem do treningu, regeneracji, rehabilitacji i leczenia bólu. Compex to w pełni profesjonalny stymulator treningowy do użytku w klubie, na siłowni, podczas podróży czy w domu.

Urządzenie pozwala na wsparcie treningu w sposób umożliwiający osiągnięcie lepszych rezultatów, przeprowadzenie regeneracji po treningach, zrelaksować się podczas sesji masaży czy zapobiec atrofii mięśniowej podczas urazu, kontuzji lub złamiania.

Compex pozwala prowadzić trening nakierowany na siłę, wytrzymałość, zwiększenie mocy czy hipertrofię mięśni. Świetnie sprawdza się w leczeniu bólu narządu ruchu, odnowie biologicznej i masażu.

Terapuls

Zabieg wykorzystujący impulsowe pole elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości, które wprowadza komórki w drgania, co powoduje tarcie. Skutkiem tego jest powstanie ciepła endogennego, czyli pochodzącego z wnętrza organizmu. Przyspiesza to metabolizm, stymuluje przekrwienie tkanek, wykazuje również silne działanie przeciwzapalne.

Terapuls
Zastosowanie:

Złamania

Zmiany zwyrodnieniowe stawów

Zapalenia stawów

Przewlekłe bóle narządu ruchu

Stany po zabiegach operacyjnych

Nerwobóle

Mechaniczny drenaż limfatyczny

Mechaniczny drenaż limfatyczny to masaż mechaniczny, który usprawnia przepływ limfy i krwi żylnej w obrębie kończyn. Zabieg eliminuje zaleganie limfy, co przyczynia się do zmniejszenia obrzęków kończyn, a także redukcji cellulitu i zwiększenia jędrności skóry. Następuje również pobudzenie krążenia krwi, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione i dotlenione.

Mechaniczny masaż limfatyczny wykonywany jest przez specjalistyczny aparat do presoterapii, do którego podpina się odpowiednie mankiety (nazywane też rękawami), zakładane na wybraną część ciała. Taki mankiet zbudowany jest z kilku lub kilkunastu komór, do których kolejno wpompowywane jest powietrze, co powoduje ucisk. W zależności od programu, komory mogą opróżniać się przed wypełnieniem kolejnych lub z opóźnieniem, mogą też napełniać się w różnej kolejności.

Mechaniczny drenaż limfatyczny
Wskazania:

Niewydolność żylna

Zespół Raynauda

Neuropatia, neuralgia

Choroba niedokrwienna kończyn dolnych

Angiopatia cukrzycowa

Przewlekłe obrzęki

Opieka pourazowa – ostre stany w obrębie stawów kończyn

Regeneracja – poprawa metabolizmu kwasu mlekowego

Ultradźwięki/fonoforeza

Ultradźwięki/fonoforeza

Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości powyżej 20 kHz, niesłyszalne dla ucha ludzkiego.

Fale te rozchodzą się w tkankach i powodują działanie:

Cieplne (zostaje wytworzone ciepło wewnątrztkankowe)

Mechaniczne (tzw. mikromasaż tkanek)

Fizykochemiczne, m. in. pobudzenie przemiany materii komórkowej.

Dla wnikania fal ultradźwiękowych w głąb tkanek konieczny jest tzw. środek sprzęgający, którym może być woda, parafina lub specjalny żel przewodzący ultradźwięki. Zabieg, w którym używa się leku w postaci żelu nazywamy fonoforezą. Najczęściej do tego zabiegu stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Wskazania:

Zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn i stawów kręgosłupa

Zapalenia stawów i tkanek okołostawowych

Pourazowe choroby narządu ruchu (złamania, zwichnięcia, skręcenia stawów, uszkodzenia więzadeł, mięśni o torebki stawowej)

Entezopatie (ostroga piętowa, łokieć tenisisty/golfisty)

Blizny

Laseroterapia

Laseroterapia to zabieg biostymulacji laserowej, polegający na emitowaniu skupionej, jednobarwnej wiązki światła, przy zastosowaniu sondy czerwonej (prysznicowej) i/lub podczerwonej (punktowej).

Laseroterapia
Wskazania:

Zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn i stawów kręgosłupa

Przewlekłe i podostre stany zapalne tkanek miękkich

Przewlekłe i podostre stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych

Trudno gojące się rany, uszkodzenia skóry, szczególnie odleżyny

Stany po urazach narządu ruchu (złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwiaki)

Obrzęki

Entezopatie (ostroga piętowa, łokieć tenisisty/golfisty)

Porażenia nerwów obwodowych (np. nerwu twarzowego)

Zespół cieśni nadgarstka

Elektroterapia

Elektroterapia to terapia wykorzystująca lecznicze działanie prądu stałego, impulsowego, modulowanego. Zabieg wykonuje się z użyciem 2 lub 4 elektrod ułożonych na skórze pacjenta. Zabieg zwykle trwa 15-20 minut. Rodzaj prądu stosowany do zabiegu jest zależny od wskazań i tolerancji pacjenta. Działanie zabiegów z zakresu elektroterapii opiera się przede wszystkim na zarządzaniu bólem i napięciem mięśni, zwiększa ukrwienie tkanek i przyspiesza regenerację.

Elektroterapia
Do najpopularniejszych rodzajów stosowanych prądów należą:

Galwanizacja

Jonoforeza

Elektrostymulacja

Prądy TENS

Prądy interferencyjne

Elektrostymulacja

Prądy Traberta

Prądy diadynamiczne

Wskazania:

Zespoły bólowe narządu ruchu

Przewlekłe zapalenia nerwów

Złamania, skręcenia, stłuczenia

Porażenia wiotkie mięśni

Utrudniony wzrost kostny

Zaburzenia krążenia obwodowego

Zapalenia tkanek miękkich

Magnetoterapia

Pole magnetyczne zabieg fizykalny, wykorzystujący pole magnetyczne niskiej częstotliwości, które przenika przez ciało, działając przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Zabieg ten przyspiesza zrost kostny, regenerację tkanek miękkich i gojenie ran.

Magnetoterapia
Wskazania:

Choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn i stawów kręgosłupa

Zapalenie stawów i tkanek okołostawowych

Pourazowe choroby narządu ruchu (złamania, zwichnięcia, skręcenia stawów, uszkodzenia więzadeł, mięśni, torebki stawowej)

Trudno gojące się rany

Zaburzenia krążenia obwodowego

Stany zapalne nerwów

Osteoporoza

Lampa SOLLUX

Lampa SOLLUX

Urządzenie Sollux jest zabiegiem z zakresu światłolecznictwa i ciepłolecznictwa. Emituje promieniowanie podczerwone i promienie czerwone widzialne lub promienie niebieskie (w zależności od zastosowanego filtra). Podczas zabiegu odczuwalne jest wyraźne ciepło, na skutek którego dochodzi do przegrzania tkanek, co poprawia trofikę (odżywienie) i zmniejsza napięcie mięśni, a także działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Wskazania:

Przewlekłe i podostre stany zapalne tkanek miękkich

Przewlekłe i podostre stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych

Trudno gojące się rany i uszkodzenia skóry

Stany po urazach narządu ruchu

Odmrożenia

Przeczulica

Stany zapalne zatok obocznych nosa

Krioterapia miejscowa

Krioterapia to leczenie zimnem, które polega na obniżaniu temperatury tkanek. Pod wpływem niskiej temperatury dochodzi zwiększenia ukrwienia i przyspieszenia przemiany materii, zmniejszenia bólu, hamowania procesów zapalnych, zmiany w napięciu mięśni. Zabieg wpływa również hamująco na powstawanie obrzęków i wysięków, zmniejsza krwawienia, przyspiesza wchłanianie krwiaków. Do tego celu wykorzystujemy dwutlenek węgla (CO2), o temperaturze ok. -75 stopni Celsjusza.

Krioterapia miejscowa
Wskazania:

Choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn i stawów kręgosłupa

Zapalenie stawów i tkanek okołostawowych

Pourazowe choroby narządu ruchu (złamania, zwichnięcia, skręcenia stawów, uszkodzenia więzadeł, mięśni, torebki stawowej)

Choroby reumatyczne

Zapalenia okołostawowe ścięgien, torebki stawowej, mięśni

Stany pooperacyjne w obrębie stawów

Świeże oparzenia i otarcia skóry

Masaż wirowy kończyn górnych lub dolnych

Zabieg z zakresu hydroterapii, polegający na zanurzaniu kończyn w wannach do kąpieli wirowych. Ruch wirowy i ciepła temperatura wody (37-38ºC) wpływają na zwiększenie przepływu krwi i chłonki, rozluźniają przykurczone tkanki, usprawniając krążenie obwodowe. Zabieg wpływa na zmniejszenie napięcia mięśniowego, usprawnia koordynację nerwowo-mięśniową, działa przeciwbólowo.

Masaż wirowy kończyn górnych lub dolnych
Wskazania do masażu wirowego to:

Stany po urazach, zwichnięciach, skręceniach i operacjach ortopedycznych podudzi lub przedramion

Zaniki mięśni, także na skutek długiego unieruchomienia kończyny

Niedowłady, na przykład w wyniku udaru mózgu

Porażenia wiotkie oraz wzmożone napięcie mięśniowe

Choroby reumatoidalne

Zaburzenia krążenia obwodowego, choroba Raynauda

Rehabilitacja po chirurgicznym leczeniu żylaków kończyn dolnych

Blizny i przykurcze w obrębie podudzi i przedramion

Obrzęki ortostatyczne i limfatyczne

Wyciągi

Trakcja (wyciąg) kręgosłupa to odciążanie powierzchni stawowych i krążków międzykręgowych sąsiadujących ze sobą kręgów.

Wyciąg kręgosłupa to procedura stosowana w leczeniu i łagodzeniu objawów klinicznych kręgosłupa spowodowanych ograniczeniem przestrzeni międzykręgowej i przeciążenia innych struktur (np. stawów międzykręgowych i więzadeł).

Wyciągi
Wskazania:

Zespoły bólowe kręgosłupa

Dyskopatie

Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa

Choroba przeciążeniowa kręgosłupa

Spondyloartroza

Rwa kulszowa

Drętwienie dłoni