Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Sob: 08:00 - 14:00

42 254 96 00

Pon - Pt: 08:00 - 18:00

ul. inż. pilota Wigury 19

Łódź

Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny

Rodzaj treningu, w których wykonywane ruchy mają cel. Są to często ruchy wielostawowe, angażujące wiele grup mięśniowych jednocześnie. Wiele ćwiczeń jest wykonywanych z ciężarem własnego ciała, a także z wykorzystaniem sprzętów, takich jak: "wolny ciężar" – hantle, sztangi, odważniki kulowe, piłki lekarskie, wyciągi i gumy oporowe.

Prawidłowo prowadzony trening funkcjonalny wzmacnia wszystkie duże grupy mięśniowe, poprawia stabilność i koordynację.

Trening medyczny

Trening medyczny

Wykorzystuje ćwiczenia, dzięki którym pacjent ma wrócić do pełni zdrowia, po przebyciu urazu lub ostrego incydentu bólowego. W treningu medycznym pracuje się głównie nad mobilnością i stabilnością ciała, a także kontrolą motoryczną.

Korzystanie z treningu medycznego jest okresem przejściowym między pracą manualną terapeuty a powrotem do pełnowymiarowego treningu funkcjonalnego czy specyficznego dla danego sportu.

Trening motoryczny

Trening motoryczny

Rodzaj postępowania nakierowanego na rozwój podstawowych cech motorycznych. Stosuje się go u osób amatorsko uprawiających aktywność ruchową, jak i u profesjonalnych sportowców.

Trening ma na celu doskonalenie szybkości, zwinności, gibkości czy skoczności. Trening ten jest specyficzny dla uprawianej dyscypliny zawodnika.

Ćwiczenia na urządzeniach HUR

Ćwiczenia na urządzeniach HUR

HUR to zestaw maszyn do ćwiczeń oporowych całego ciała, który opiera się na technologii pneumatycznej, co daje stały opór w trakcie ćwiczeń, niezależnie od prędkości i zakresu ruchu. Skomputeryzowany sprzęt, opracowano specjalnie dla potrzeb treningu osób w każdym wieku a także treningu sportowego.

Obciążenie dobierane jest niezwykle precyzyjnie do potrzeb użytkownika, na każdym etapie treningu, co pozwala trenować ciężej ale komfortowo, niezależnie od kondycji i bez ryzyka uszkodzenia stawów. System pozwala na stałe raportowanie treningu poprzez nadanie ćwiczącemu specjalnej opaski, monitorującej ćwiczenia.

Bieżnia VACU

Innowacyjne urządzenie fitness, które łączy cardio z zaletami pielęgnacji skóry. Zamknięta kapsuła z wbudowaną bieżnią, w której trening wspomagany jest termoterapią, podczerwienią, podciśnieniem i innymi funkcjami zwiększającymi efektywność ćwiczeń, sprzyjającymi odchudzaniu i redukcji cellulitu.

Bieżnia VACU
Trening z użyciem Vacu Activ Bodyshape

Zamknięta kapsuła z wbudowaną bieżnią, w której trening wspomagany jest terapią nagrzewaniem podczerwienią, podciśnieniem oraz innymi funkcjami zwiększającymi efektywność ćwiczeń, sprzyjającymi utracie wagi i redukcji cellulitu.

Podciśnienie generowane jest przez specjalnie zaprojektowaną pompę próżniową, która kilkukrotnie zwiększa wydajność każdej sesji treningowej. Dzięki technologii próżniowo-ciśnieniowej trening jest trzykrotnie skuteczniejszy niż na tradycyjnym sprzęcie.

Lampa kolagenowa sprawia, że światło wnika w głąb skóry i dodatkowo stymuluje procesy jej samoleczenia i odbudowy.

Aromaterapia stymuluje do funkcjonowania układ odpornościowy organizmu i przywraca jego naturalną równowagę.

Promieniowanie podczerwone wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, zmniejsza uczucie zmęczenia i przyspiesza spalanie tłuszczu.

Trening z użyciem Vacu Activ Bodyshape 65% więcej spalonych kalorii niż na tradycyjnej bieżni.

Szyna CPM

Szyna CPM

Szyna CPM umożliwia wykonywanie ćwiczeń biernych, a zatem nie angażuje do pracy mięśni i innych struktur. Urządzenie posiada opcję dostosowania zakresu ruchu w stawie oraz intensywności ruchu.

Zabieg ten wykorzystywany jest do rehabilitacji po endoprotezoplastykach w obrębie kończyny dolnej, a także po rekonstrukcjach łąkotek i chrząstki stawu kolanowego.

UGUL

UGUL

UGUL (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego) zapewnia szerokie możliwości zastosowania w rehabilitacji pacjentów ortopedycznych i neurologicznych.

Dzięki zastosowaniu systemu linkowo-bloczkowego i podwieszeń, wykonuje się:

Ćwiczenia w odciążeniu

Ćwiczenia w odciążeniu z oporem

Samowspomagane

Wskazania:

Zaniki i znaczne osłabienie siły mięśniowej

Zmiany zwyrodnieniowe stawów

Ograniczenia ruchomości w stawach

Stany po unieruchomieniu