TECAR (Transfer Elektryczny Pojemnościowy i Rezystywny) to zabieg wykorzystujący falę radiową wysokiej częstotliwości.
Fala radiowa użyta w terapii TECAR działa na zasadzie przepływu prądu poprzez wywołanie efektu oporu. Ma to wpływ na tkanki, które zostają głęboko ogrzane, a co za tym idzie następuje stymulacja w ich wnętrzu. Zwiększa to ich regenerację i naturalną kondycję. Co więcej, ma to również pozytywny wpływa na unaczynienie tkanek, powodując rozszerzenie naczyń, co z kolei zatrzymuje postęp schorzenia i przyspiesza proces regeneracji.
Metodę tę wykorzystuje się w terapii chorób kości, urazów wiązadeł i mięśni. Jest skuteczna w leczeniu przykurczów, naciągnięć, obrzęków, bólów mięśni, uszkodzeń wiązadeł, zapaleń ścięgien, kaletki maziowej oraz skóry.
Urazy sportowe (skręcenia, naderwania mięśni, stłuczenia)
Zespół łokcia tenisty, golfisty
Dysfunkcje ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego
Choroba zwyrodnieniowa stawów
Obrzęki pourazowe, pooperacyjne
Zespoły bólowe kręgosłupa
Stany zapalne
BTL–6000 SIS (Super Inductive System - Super Indukcyjna Stymulacja) to innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które pozytywnie oddziałuje na ludzką tkankę. SIS działa przeciwbólowo i regeneracyjnie. Wywołuje miostymulację, miorelaksację, mobilizację stawów, wpływa na poprawę oddychania oraz przyspiesza gojenie złamań.
Głębokie przenikanie bodźca wpływa na tkankę nerwowo-mięśniową, dzięki czemu pozwala leczyć schorzenia ostre i przewlekłe układu mięśniowego i nerwowego. Pole elektromagnetyczne wywołuje reakcję tkanki mięśniowej prowadząc do pożądanego skurczu mięśni otaczających staw mobilizując go i odblokowując.
Zespół bolesnego barku
Zespół cieśni nadgarstka
Regeneracja nerwów i mięśni
Mobilizacja stawów, wzmocnienie siły mięśniowej
Zmniejszenie spastyczności m.in. po udarze
Profilaktyka zaników mięśniowych
Stymulacja mięśni
Bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, dyskopatie, przepuklina krążka międzykręgowego
Złamania i zwichnięcia stawów
Kolano skoczka
Łokieć tenisisty, łokieć golfisty
Choroby zwyrodnieniowe
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)
Salus Talent to nowoczesne urządzenie służące do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. Zabieg z użyciem tego sprzętu polega na zastosowaniu silnego i zmiennego pola magnetycznego do okolicy zabiegowej. Skutkuje to odpowiednim pobudzeniem mięśni, nerwów i naczyń krwionośnych. Stymulacja elektromagnetyczna przenika do wnętrza ciała na głębokość nawet do 10 cm. Zabieg stosuje się przede wszystkim w celu modulowania dolegliwości bólowych i przyspieszenia procesów gojenia.
Zaburzenia układu nerwowego (w tym uszkodzenia nerwów obwodowych)
Zaburzenia układu szkieletowo-mięśniowego (m.in. ból odcinka szyjnego kręgosłupa, zwyrodnienie oraz reumatoidalne zapalenie stawów, bark zamrożony i inne)
Zaburzenia układu moczowo-płciowego (ból prostaty)
Schorzenia i dolegliwości kręgosłupa, w tym rwa kulszowa, przewlekły i ostry ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego, zmiany zwyrodnieniowe kręgów (spondyloza)
Zanik i osłabienie mięśni
Rehabilitacja sportowa
Terapia fotostymulacji MILTA to zabieg wykorzystujący światło spójne (LLLT – niskoenergetyczna terapia laserowa) i niespójne (IR, LED, RGB), które przechodzą przez tunel magnetyczny. Zapewnia to oddziaływanie w tkankach miękkich, nawet do 13cm głębokości. Fotony stymulują regenerację tkanek, zapewniając odpowiednią odnowę na poziomie komórkowym. Zabieg jest bezbolesny i powoduje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, detoksykacyjne i immunostymulujące.
Zabieg wykonuje się 2-3 razy w tygodniu, a czas trwania pojedynczej sesji to ok. 30 minut. W terapii stosowane są protokoły dostosowane do danego problemu pacjenta. Do przeprowadzenia terapii wykorzystuje się panel świetlny i dwa pojedyncze emitery.
Panel emisji polichromicznej – stosowany do dużych okolic zabiegowych, emituje wszystkie rodzaje światła
Polichromiczny emiter fotonów – posiada te same funkcje co panel, wysyłając bardziej skupione fotony na mniejszą okolicę zabiegową
Laser stymulacyjny – oddziałuje na punkty aktywne biologicznie, punkty akupunkturowe i spustowe
Zwiększenie syntezy fibroblastów i kolagenogenezy
Stymulacja pracy przysadki mózgowej, wątroby i nadnerczy
Neowaskularyzacja tkanek
Zwiększenie trofiki skóry i tkanki podskórnej
Wzrost ilości komórek macierzystych
Zwiększenie nasycenia tlenem erytrocytów
Wzrost przeciwciał
Leczenie dolegliwości bólowych różnego pochodzenia
Regulacja stanów zapalnych
Przyspieszenie gojenia tkanek
Rozluźnienie tkanek
Problemy kognitywne – przewlekły stres, zaburzenia koncentracji, przewlekłe zmęczenie, poprawa samopoczucia
Ginekologia, m.in. endometrioza, dysuria, rany krocza, stany pooperacyjne, vulvodynia
Chirurgia – rany i owrzodzenia, hemoroidy
Neurologia – zwyrodnieniowe choroby mózgu
Dermatologia – trądzik, eliminacja obrzęku
Medycyna estetyczna – działanie przeciwzmarszczkowe, odmłodzenie skóry
BEMER (Bio- Elektro- Magnetische- Energie- Regulation, czyli bioelektromagnetyczna regulacja energii). BEMER do terapii całego ciała wykorzystuje matę cewkową, a do terapii miejscowych aplikatory punktowe (w tym jeden z fotobiologicznie czynnym światłem do wspierania terapii chorób skórnych i tkanki łącznej).
BEMER generuje pole magnetyczne, które na poziomie komórkowym usprawnia przepływ krwi w obrębie najmniejszych naczyń krwionośnych, gdzie zachodzą pierwsze reakcje immunologiczne organizmu oraz inicjowane są procesy regeneracyjne.
Terapia urządzeniem BEMER jest wskazana dla osób z problemami krążenia, przewlekle chorych (poprawa mikrokrążenia ma pozytywny wpływ na wszystkie układy), zestresowanych oraz potrzebujących ogólnej poprawy zdrowia, kondycji i odporności.
Choroba Parkinsona
Choroba Alzheimera
Stwardnienie rozsiane
Zakrzepica żył, niewydolność żył, miażdżyca
Astma
Osteoporoza
Bóle mięśniowe
Obrzęki
Kłopoty ze snem
Nerwice i depresja
Laser HIL (High Intensity Laser) jest nowoczesnym, nieinwazyjnym zabiegiem o szybkim działaniu biostymulacyjnym, przeciwbólowym, przeciwzapalnym. Wykorzystuje w dużych dawkach światło podczerwone i stymuluje tkankę do szybkiej regeneracji. Przyspiesza metabolizm i procesy gojenia.
Urazowe uszkodzenia więzadeł, ścięgien, mięśni, torebek stawowych, nerwów, łąkotek
Następstwa złamań (po unieruchomieniu)
Stany pooperacyjne
Zapalne stany ostre, podostre i przewlekłe (stawów, ścięgien, kaletek)
Bóle kręgosłupa (dyskopatia)
Choroba zwyrodnieniowa stawów
Ostroga piętowa
Blizny
Rany skórne
Krwiaki
Choroby skórne
Porażenia nerwowe
Terapia falami uderzeniowymi to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu układu mięśniowo-szkieletowego. Zastosowanie zabiegu przyczynia się do powstania mikroskopijnych, śródtkankowych uszkodzeń, co pobudza metabolizm tkanki. W ten sposób powstają nowe naczynia krwionośne, przyspieszają procesy regeneracji. Fala uderzeniowa swoje zastosowanie znajduje w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej.
Zapalenie nadkłykcia kości ramiennej – łokieć tenisisty i golfisty
Zapalenie rozcięgna podeszwowego
Ostroga piętowa
Kolano skoczka
Dolegliwości okolicy krętarza kości udowej
Tendinopatie stożka rotatorów
Naciągnięcie mięśni
Stany pourazowe
Elektrostymulator Compex SP jest bezprzewodowym stymulatorem do treningu, regeneracji, rehabilitacji i leczenia bólu. Compex to w pełni profesjonalny stymulator treningowy do użytku w klubie, na siłowni, podczas podróży czy w domu.
Urządzenie pozwala na wsparcie treningu w sposób umożliwiający osiągnięcie lepszych rezultatów, przeprowadzenie regeneracji po treningach, zrelaksować się podczas sesji masaży czy zapobiec atrofii mięśniowej podczas urazu, kontuzji lub złamiania.
Compex pozwala prowadzić trening nakierowany na siłę, wytrzymałość, zwiększenie mocy czy hipertrofię mięśni. Świetnie sprawdza się w leczeniu bólu narządu ruchu, odnowie biologicznej i masażu.
Zabieg wykorzystujący impulsowe pole elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości, które wprowadza komórki w drgania, co powoduje tarcie. Skutkiem tego jest powstanie ciepła endogennego, czyli pochodzącego z wnętrza organizmu. Przyspiesza to metabolizm, stymuluje przekrwienie tkanek, wykazuje również silne działanie przeciwzapalne.
Złamania
Zmiany zwyrodnieniowe stawów
Zapalenia stawów
Przewlekłe bóle narządu ruchu
Stany po zabiegach operacyjnych
Nerwobóle
Mechaniczny drenaż limfatyczny to masaż mechaniczny, który usprawnia przepływ limfy i krwi żylnej w obrębie kończyn. Zabieg eliminuje zaleganie limfy, co przyczynia się do zmniejszenia obrzęków kończyn, a także redukcji cellulitu i zwiększenia jędrności skóry. Następuje również pobudzenie krążenia krwi, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione i dotlenione.
Mechaniczny masaż limfatyczny wykonywany jest przez specjalistyczny aparat do presoterapii, do którego podpina się odpowiednie mankiety (nazywane też rękawami), zakładane na wybraną część ciała. Taki mankiet zbudowany jest z kilku lub kilkunastu komór, do których kolejno wpompowywane jest powietrze, co powoduje ucisk. W zależności od programu, komory mogą opróżniać się przed wypełnieniem kolejnych lub z opóźnieniem, mogą też napełniać się w różnej kolejności.
Niewydolność żylna
Zespół Raynauda
Neuropatia, neuralgia
Choroba niedokrwienna kończyn dolnych
Angiopatia cukrzycowa
Przewlekłe obrzęki
Opieka pourazowa – ostre stany w obrębie stawów kończyn
Regeneracja – poprawa metabolizmu kwasu mlekowego
Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości powyżej 20 kHz, niesłyszalne dla ucha ludzkiego.
Cieplne (zostaje wytworzone ciepło wewnątrztkankowe)
Mechaniczne (tzw. mikromasaż tkanek)
Fizykochemiczne, m. in. pobudzenie przemiany materii komórkowej.
Dla wnikania fal ultradźwiękowych w głąb tkanek konieczny jest tzw. środek sprzęgający, którym może być woda, parafina lub specjalny żel przewodzący ultradźwięki. Zabieg, w którym używa się leku w postaci żelu nazywamy fonoforezą. Najczęściej do tego zabiegu stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
Zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn i stawów kręgosłupa
Zapalenia stawów i tkanek okołostawowych
Pourazowe choroby narządu ruchu (złamania, zwichnięcia, skręcenia stawów, uszkodzenia więzadeł, mięśni o torebki stawowej)
Entezopatie (ostroga piętowa, łokieć tenisisty/golfisty)
Blizny
Laseroterapia to zabieg biostymulacji laserowej, polegający na emitowaniu skupionej, jednobarwnej wiązki światła, przy zastosowaniu sondy czerwonej (prysznicowej) i/lub podczerwonej (punktowej).
Zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn i stawów kręgosłupa
Przewlekłe i podostre stany zapalne tkanek miękkich
Przewlekłe i podostre stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych
Trudno gojące się rany, uszkodzenia skóry, szczególnie odleżyny
Stany po urazach narządu ruchu (złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwiaki)
Obrzęki
Entezopatie (ostroga piętowa, łokieć tenisisty/golfisty)
Porażenia nerwów obwodowych (np. nerwu twarzowego)
Zespół cieśni nadgarstka
Elektroterapia to terapia wykorzystująca lecznicze działanie prądu stałego, impulsowego, modulowanego. Zabieg wykonuje się z użyciem 2 lub 4 elektrod ułożonych na skórze pacjenta. Zabieg zwykle trwa 15-20 minut. Rodzaj prądu stosowany do zabiegu jest zależny od wskazań i tolerancji pacjenta. Działanie zabiegów z zakresu elektroterapii opiera się przede wszystkim na zarządzaniu bólem i napięciem mięśni, zwiększa ukrwienie tkanek i przyspiesza regenerację.
Galwanizacja
Jonoforeza
Elektrostymulacja
Prądy TENS
Prądy interferencyjne
Elektrostymulacja
Prądy Traberta
Prądy diadynamiczne
Zespoły bólowe narządu ruchu
Przewlekłe zapalenia nerwów
Złamania, skręcenia, stłuczenia
Porażenia wiotkie mięśni
Utrudniony wzrost kostny
Zaburzenia krążenia obwodowego
Zapalenia tkanek miękkich
Urządzenie Sollux jest zabiegiem z zakresu światłolecznictwa i ciepłolecznictwa. Emituje promieniowanie podczerwone i promienie czerwone widzialne lub promienie niebieskie (w zależności od zastosowanego filtra). Podczas zabiegu odczuwalne jest wyraźne ciepło, na skutek którego dochodzi do przegrzania tkanek, co poprawia trofikę (odżywienie) i zmniejsza napięcie mięśni, a także działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Przewlekłe i podostre stany zapalne tkanek miękkich
Przewlekłe i podostre stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych
Trudno gojące się rany i uszkodzenia skóry
Stany po urazach narządu ruchu
Odmrożenia
Przeczulica
Stany zapalne zatok obocznych nosa
Krioterapia to leczenie zimnem, które polega na obniżaniu temperatury tkanek. Pod wpływem niskiej temperatury dochodzi zwiększenia ukrwienia i przyspieszenia przemiany materii, zmniejszenia bólu, hamowania procesów zapalnych, zmiany w napięciu mięśni. Zabieg wpływa również hamująco na powstawanie obrzęków i wysięków, zmniejsza krwawienia, przyspiesza wchłanianie krwiaków. Do tego celu wykorzystujemy dwutlenek węgla (CO2), o temperaturze ok. -75 stopni Celsjusza.
Choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn i stawów kręgosłupa
Zapalenie stawów i tkanek okołostawowych
Pourazowe choroby narządu ruchu (złamania, zwichnięcia, skręcenia stawów, uszkodzenia więzadeł, mięśni, torebki stawowej)
Choroby reumatyczne
Zapalenia okołostawowe ścięgien, torebki stawowej, mięśni
Stany pooperacyjne w obrębie stawów
Świeże oparzenia i otarcia skóry