Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Sob: 08:00 - 14:00

42 254 96 00

Pon - Pt: 08:00 - 18:00

ul. inż. pilota Wigury 19

Łódź

Iwona Oganiaczyk

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika dorosłych z animacją społeczno-zawodową w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika w zakresie edukacji dorosłych z gerontologią na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.

mgr Iwona Oganiaczyk

Asystentki Działu Opieki Psychologicznej

Pracowałam jako asystent rodziny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi, gdzie pomagałam całym rodzinom, zarówno dorosłym, a przede wszystkim dzieciom wspierając ich, motywując oraz pomagając wyjść z różnych kryzysów życiowych.

Ponadto w trakcie drogi zawodowej, która w głównej mierze dotyczyła pracy z ludźmi ukończyłam liczne kursy i szkolenia. Wzbogacona o cenną wiedzę oraz wyższe kwalifikacje do dalszej pracy, nadal chcę się rozwijać. W ostatnim czasie odbyłam szkolenie z Treningu Umiejętności Społecznych, a także ukończyłam studia podyplomowe o kierunku: psychotraumatologia w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach. Ze zdobytej wiedzy korzystam w pracy gdzie aktualnie realizuję się jako Asystentka działu Opieki Psychologicznej w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny.

Nabyte umiejętności wykorzystuję również w pierwszym kontakcie z pacjentem w ramach pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych. Wykształcenie pedagogiczne pomaga mi w nawiązywaniu dobrego kontaktu z ludźmi, w różnych kategoriach wiekowych, którym staram się pomóc. Najważniejsze jednak, co staram się dać od siebie to empatia, życzliwość i zrozumienie drugiego człowieka. Lubię pomagać ludziom, dlatego od kilku lat dodatkowo udzielam się w Towarzystwie Przyjaciół Niepełnosprawnym, gdzie jestem opiekunem osób niepełnosprawnych, których odwiedzam w środowisku domowym.

Pracowałam w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które docierały do różnego grona pacjentów, również pacjentów po udarze mózgu i ich bliskich.

W wolnej chwili lubię wracać w rodzinne strony, na wieś, gdzie odpoczywam od zgiełku miasta. Jeśli mam okazję to podróżuję w bardziej odległe zakątki świata. Bardzo cenię czas z rodziną, zaufane grono znajomych, ale lubię też dobry film i ciekawą książkę. Sport nie jest mi obcy, ale szukam na niego więcej czasu, który w dużej mierze poświęcam innym.